top of page

SCRUM TEMELLERİ EĞİTİMİ 

ULUSLARARASI SERTİFİKALI (ScrumStudy - SFCTM Certified) (ONLINE -  6 Saat)
(Eğitimin son saatinde Eğitmen Eşliğinde Sertifika Sınavına Katılım Sağlanabilecektir).

Eğitimin Amacı

SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş uzman eğitmenlerimiz yönetiminde, asenkron ve senkron uzaktan (online) sertifika hazırlık eğitimleriyle gerçekleştirilen bu  sertifika eği

timine  katılan ve eğitimin son saatinde (eğitmen eşiliğinde) yapılacak uluslararası online sınavı geçen  katılımcılar, özellikle bilişim sektöründe yoğun bir şekilde aranan profesyonel bir yetkinliği kendilerine kazandırmış olurlar.

Kimler Katılmalı?

Kalite Yöneticileri, Kalite Uzmanları, Kalite Güvence Sorumluları, Yazılım/Sistem Geliştirme Uzmanları, BT Proje Yöneticileri ve BT Mühendis ve Personelleri, konuya ilgi duyan lisans ve yüksek lisans öğrencileri.

Kazanımlar

Eğitime katılanlar;

SCRUM modeli emel kavramları hakkında bilgi sahibi olurlar.

SCRUM'ın firmalarda nasıl uygulanacağı konusunda genel bir fikir edinirler.

SCRUM süreçlerini ve süreç detaylarını bilirler ve yorumlarlar.

Uluslarası Sertifika Sınavı Hakkında Detaylı Bilgiler

1-Uzaktan (online) sertifika sınavlarına hazırlık eğitimleri:Programa kaydınızın yapılmasının ve resmi partneri olduğumuz SCRUMStudy™ resmi sitesine girişinizin tarafımızdan gerçekleştirilmesinden sonra, profesyonel SCRUM hazırlık eğitimleri e-öğrenme platformundan yararlanmaya başlayacaksınız. Oldukça zengin bir içerikteki olan bu platform; birçok profesyonel eğitim videolarını, örnek soruları, SBOK™ (Scrum Body of Knowledge) Kılavuzu’na dijital olarak ulaşım hakkını ve diğer e-öğrenme materyallerini içermektedir. SBOK™, proje yönetimi kariyerinizde sizi tüm profesyonel SCRUM sertifikasyonlarına taşıyabilecek zengin bir içeriğe sahiptir. Bahsettiğimiz uzaktan eğitim platformuna 180 gün boyunca ulaşabilir ve bu süre içinde kendinizi hazır hissettiğiniz bir zamanda resmi sertifika sınavlarına girebilirsiniz.

2-Yetkili SCRUM eğitmenlerimiz tarafından verilen canlı sanal sınıf eğitimleri:SCRUMstudy™,SCT™ onaylı resmi eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilecek canlı sanal sınıflarda, sınavlara ilişkin tüm detaylar anlatılacak ve sertifika sınavlarında sorulabilecek sorulara ilişkin örnekler tartışılacaktır. Canlı sanal sınıflar, her bir sertifika sınavından önce gerçekleştirilecektir. SFC™ sınavı öncesinde (toplam 3 ders) canlı sanal sınıf dersi, SDC™ sınavı öncesinde ise (toplam 3 ders) canlı sanal sınıf dersi yapılacaktır. Her bir online sanal sınıf dersin süresi 40 dakikadır. Bununla birlikte yetkili SCRUM eğitmenimiz tarafından, sertifika sınavlarına ilişkin sorularınızı telefonla yanıtlamak üzere 7/24 sertifika sınavı hazırlık desteği verilecektir.

3-Uluslararası sertifika sınavlarına (3 kez) online giriş hakkı:Uluslararası sertifika sınavlarına 180 gün içinde kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir tarihte girebilirsiniz. Scrum Fundamentals Certified (SFC™) sınavı, uzaktan kontrollü bir sınav değildir. Bu nedenle, ilk sertifikanızı alırken tüm dokümanlardan, notlarınızdan veya internet imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte Scrum Developer Certified (SDC™) sınavı  uzaktan kontrollü (proctored exam) olarak gerçekleştirilmektedir. Online sertifika sınavlarına üç kez ücretsiz giriş hakkınız bulunmaktadır. Bu hakların sonucunda, sınavlarda başarı oranı % 95'in üzerindedir. Uzaktan hazırlık eğitimlerimiz ile gerekli hazırlıkları yapmanız halinde, sertifika sınavlarını başarıyla geçeceğinizden emin olabilirsiniz. Sertifika sınavları ingilizce yapılmakta olup, sınavları geçmek için orta düzeyde ingilizce bilgisi yeterlidir. 

Önemli Not:SCRUMStudy™ yetkili eğitim ve sertifikasyon sağlayıcısı olarak, uzaktan hazırlık eğitimleri ve sertifikasyon hakları için web sitesi giriş kayıtlarınızın yetkili eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılması zorunludur. Aksi takdirde, partner olarak sağladığımız indirimli ücretlerden yararlanmanız malesef mümkün değildir. Katılımcılarının uzaktan eğitim web sitesine giriş kayıtları, SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılacak ve gerekli bilgiler (kullanıcı adı ve şifre) tarafımızdan size e-mail ile iletilecektir.

SCRUM Fundamentals (SFC™) Sertifika Sınavı Formatı Hakkında:

*Çoktan seçmeli sorular (multiple choice)

*Toplam 40 soru

*Sınav Geçiş Puanı: 75/100 

*Yanlış yanıtlar için olumsuz puan yok 

*Sınav süresi: 60 dakika

SCRUM Developer (SDC™) Sertifika Sınavı Formatı Hakkında:

*Çoktan seçmeli sorular (multiple choice)

*Toplam 75 soru

*Yanlış yanıtlar için olumsuz puan yok 

*Sınav süresi: 90 dakika

*Uzaktan kontrollü (proctored) sınav 

*Güncel sınav geçme oranı: % 98 (sınıf eğitiminin dikkatli bir şekilde dinlenmesi ve takip edilmesi durumunda ilk seferde de yüksek bir geçiş başarısı sağlanabiliyor.)

© Copyright
bottom of page