top of page

SCRUM AGILE MASTER EĞİTİMİ

ULUSLARARASI GEÇERLİ SAMC™ SERTİFİKASI (ONLINE - 18 Saat)

Eğitimin Amacı

Bu eğitimin temel amacı; ISO/IEC 12207:2017 yazılım yaşam döngüsü süreçleri standardıyla ilgili temel kavramları anlatmak ve firmalarında ISO/IEC 12207:2017 standardına uygun bir yönetim sistemi kurmak isteyen katılımcılara belgelendirme sürecini kolaylaştıracak yol gösterici bilgiler aktarmaktır. Adı geçen eğitim; ISO/IEC 12207:2017 belgelendirmesi yapmak isteyen ve yazılım mühendisliğinin temel konularında bilgi ve yönlendirme ihtiyacı duyan firmalara, kalite yöneticilerine, yazılım kalite güvence uzmanlarına, proje yöneticilerine, konfigürasyon yöneticilerine, iş analistlerine, test uzmanlarına ve yazılım geliştiricilere önemli faydalar sağlamayı amaçlamaktadır.

Kimler Katılmalı?

Kalite Yöneticileri, Kalite Uzmanları, Kalite Güvence Sorumluları, Yazılım/Sistem Geliştirme Uzmanları, BT Proje Yöneticileri ve BT Mühendis ve Personelleri, konuya ilgi duyan lisans ve yüksek lisans öğrencileri.

Kazanımlar

Eğitime katılanlar;

ISO/IEC 12207:2017 standardının temel kavramları hakkında bilgi sahibi olurlar.

ISO/IEC 12207:2017 standardının nasıl uygulanacağı konusunda genel bir fikir edinirler.

ISO/IEC 12207:2017 standardının süreçlerini ve süreç detaylarını bilirler ve yorumlarlar.

ISO/IEC 12207:2017 standardının CMMI modeliyle nasıl entegre edilebileceği hakkında bilgi sahibi olurlar.

ISO/IEC 12207:2017 standardının eski revizyonla farklılıkları hakkında bilgi sahibi olurlar.

Eğitim İçeriği

SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş uzman eğitmenlerimiz yönetiminde, asenkron ve senkron uzaktan (online) sertifika hazırlık eğitimleriyle gerçekleştirilen (4.paket) sertifika programına katılan ve uzaktan hazırlık eğitimleri sonunda yapılacak uluslararası online sınavlarla profesyonel sertifikalarını almaya hak kazanacak katılımcılar, özellikle bilişim sektöründe yoğun bir şekilde aranan profesyonel bir yetkinliği kendilerine kazandırmış olurlar. Bu sertifikasyon paketi kapsamında elde edilecek sertifikalar (SFC™ ve SAMC™); katılımcılara özellikle bilişim (yazılım/donanım/savunma) firmalarına iş başvurularında ve kariyer hedeflerinde büyük avantajlar kazandırmaktadır.   

Tamamıyla uzaktan eğitim sistemiyle senkron (canlı sanal sınıflar) ve asenkron (videolar, eğitim materyalleri, soru örnekleri v.b.) olarak verilen hazırlık eğitimlerinin dikkatli bir şekilde takip edilmesinin ardından kazanılacak uluslararası geçerli sertifikalar, Scrum konusunda uluslararası akreditasyona sahip bir kuruluş olan SCRUMStudy™ resmi web sayfasından katılımcı adı soyadı ve ülke adı girilerek doğrulanabilmektedir. 

Scrum Fundamentals (SFC™) ve SCRUMStudy Agile Master (SAMC™) sertifikaları, katılımcıların profesyonel Scrum bilgisini uluslararası düzeyde ispatlaması için çok önemli bir araçtır. Bu sertifikasyona sahip olan bir katılımcı; isterse daha üst düzeydeki sertifika sınavlarına da girerek, profesyonel kariyerine çok önemli değerler katabilmektedir.

SFC™+SAMC™ uzaktan eğitim (online) sertifika programı (4. paket), çevik proje yönetimi kavramlarını/uygulamalarını öğrenmek ve farklı çevik yöntemler (Scrum, Kanban, XP v.b.) hakkında profesyonel bilgi sahibi olmak ve bu bilgilerini uluslararası sertifikasyonla kanıtlamak isteyen katılımcılar için hazırlanmıştır.

Sertifika Programı (4.Paket) Detayları:

1-Uzaktan (online) sertifika sınavlarına hazırlık eğitimleri:Programa kaydınızın yapılmasının ve resmi partneri olduğumuz SCRUMStudy™ resmi sitesine girişinizin tarafımızdan gerçekleştirilmesinden sonra, profesyonel SCRUM hazırlık eğitimleri e-öğrenme platformundan yararlanmaya başlayacaksınız. Oldukça zengin bir içerikteki olan bu platform; birçok profesyonel eğitim videolarını, örnek soruları, SBOK™ (Scrum Body of Knowledge) Kılavuzu’na dijital olarak ulaşım hakkını ve diğer e-öğrenme materyallerini içermektedir. SBOK™, proje yönetimi kariyerinizde sizi tüm profesyonel SCRUM sertifikasyonlarına taşıyabilecek zengin bir içeriğe sahiptir. Bahsettiğimiz uzaktan eğitim platformuna 180 gün boyunca ulaşabilir ve bu süre içinde kendinizi hazır hissettiğiniz bir zamanda resmi sertifika sınavlarına girebilirsiniz.

2-Yetkili SCRUM eğitmenlerimiz tarafından verilen canlı sanal sınıf eğitimleri:SCRUMstudy™,SCT™ onaylı resmi eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilecek canlı sanal sınıflarda, sınavlara ilişkin tüm detaylar anlatılacak ve sertifika sınavlarında sorulabilecek sorulara ilişkin örnekler tartışılacaktır. Canlı sanal sınıflar, her bir sertifika sınavından önce gerçekleştirilecektir. SFC™ sınavı öncesinde 3 canlı sanal sınıf dersi, SAMC™ sınavı öncesinde ise 3 canlı sanal sınıf dersi yapılacaktır. Bununla birlikte yetkili SCRUM eğitmenimiz tarafından, sertifika sınavlarına ilişkin sorularınızı telefonla yanıtlamak üzere 7/24 sertifika sınavı hazırlık desteği verecektir.

3-Uluslararası sertifika sınavlarına (3 kez) online giriş hakkı:Uluslararası sertifika sınavlarına 180 gün içinde kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir tarihte girebilirsiniz. Scrum Fundamentals Certified (SFC™) sınavı, uzaktan kontrollü bir sınav değildir. Bu nedenle, ilk sertifikanızı alırken tüm dokümanlardan, notlarınızdan veya internet imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte SCRUMStudy Agile Master Certified (SAMC™) sınavı  uzaktan kontrollü (proctored exam) olarak gerçekleştirilmektedir. Online sertifika sınavlarına üç kez ücretsiz giriş hakkınız bulunmaktadır. Bu hakların sonucunda, sınavlarda başarı oranı % 93'in üzerindedir. Uzaktan hazırlık eğitimlerimiz ile gerekli hazırlıkları yapmanız halinde, sertifika sınavlarını başarıyla geçeceğinizden emin olabilirsiniz. Sertifika sınavları ingilizce yapılmakta olup, sınavları geçmek için orta düzeyde ingilizce bilgisi yeterlidir. 

Önemli Not:SCRUMStudy™ yetkili eğitim ve sertifikasyon sağlayıcısı olarak, uzaktan hazırlık eğitimleri ve sertifikasyon hakları için web sitesi giriş kayıtlarınızın yetkili eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılması zorunludur. Aksi takdirde, partner olarak sağladığımız indirimli ücretlerden yararlanmanız malesef mümkün değildir. Katılımcılarının uzaktan eğitim web sitesine giriş kayıtları, SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılacak ve gerekli bilgiler (kullanıcı adı ve şifre) tarafımızdan size e-mail ile iletilecektir.

SCRUM Fundamentals (SFC™) Sertifika Sınavı Formatı Hakkında:

*Çoktan seçmeli sorular (multiple choice)

*Toplam 40 soru

*Sınav Geçiş Puanı: 75/100 

*Yanlış yanıtlar için olumsuz puan yok 

*Sınav süresi: 60 dakika

SCRUMstudy Agile Master (SAMC™) Sertifika Sınavı Formatı Hakkında:

*Çoktan seçmeli sorular (multiple choice)

*Toplam 100 soru

*Yanlış yanıtlar için olumsuz puan yok 

*Sınav süresi: 120 dakika

*Uzaktan kontrollü (proctored) sınav 

*Güncel sınav geçme oranı: % 93 (sınıf eğitiminin dikkatli bir şekilde dinlenmesi ve takip edilmesi durumunda ilk seferde de yüksek bir geçiş başarısı sağlanabiliyor.)

© Copyright
bottom of page